Da biste se odlučili za minimalističke detalje, potrebno da imate jasno definisan lični stil, izgrađenu prefinjenost i stav koji će takve modne komade podržati

Nakit koji nije vezan za trend ili sezonu jedan je od glavnih atributa minimalističkog brenda nakita Monoi. Dvoje arhitekti, Marko i Maja Bacanin krajem 2018. godine u Novom Sadu osnovali su ovaj brend pročišćenog stila, koji je inspirisan geometrijom i modernom arhitekturom.
„Spontano smo preneli osnovne geometrijske elemente u strukturne ručno izrađene komade nakita sa fokusom na čiste tehničke detalje. Ovo su jednostavni oblici, neopterećeni ukrasnim detaljima, koji su efikasni zbog svog neočekivanog izgleda kada je reč o nakitu“, kažu kreatori. „Nama je takođe veoma važno kako nakit izgleda i kada se ne nosi, odnosno kao samostalan dizajnirani element.“
Sav nakit se izrađuje od srebra i zlata u porodičnoj radionici u Novom Sadu, spajajući tradicionalne, održive metode izrade i savremeni dizajn. Proizvodni proces počinje preradom i rafinisanjem srebra ili zlata, a pomno praćenje materijala od ove početne faze doprinosi kvalitetu finalnog proizvoda. Nekonvencionalni postupak izrade srebrnih limova još je jedan od ključnih atributa Monoi nakita. Razvijen „in house“ od strane tima tehnologa, posebno odgovara specifičnoj strukturi materijala potrebnoj za Monoi nakit.
Nekonvencionalni postupak izrade srebrnih limova još je jedan od ključnih atributa Monoi nakita
Spoj dugogodišnjeg iskustva kroz porodičnu manufakturu proizvoda od plemenitih metala i veština stečenih kroz arhitektonsko obrazovanje je rezultiralo prepoznatljivom pročišćenom estetikom kolekcije prstenja. Fokusom na funkciju, jednostavnu estetiku ali bez žrtvovanja udobnosti, postiže se lako integrisanje nakita u bilo koji način odevanja ili priliku. Koncept Monoi „bespoke“ nakita su male, ručno rađene serije i ne podrazumeva sezonske kolekcije.

„Sve što kreiramo nije vođeno trendom, već intuicijom i ličnim ukusom. Ideja je da estetika brenda privlači ljude sa određenim načinom razmišljanja a ne samo stilskim senzibilitetom. Želimo da kupci osete deo pozitivne energije uložene u stvaranje svakog pojedinačnog proizvoda.“
Tekst: Jasmina Stojanović, Folkore
Ostavite odgovor